Tańszy Prąd

Tańszy Prąd

Tańszy Prąd? Jak wygląda ogólna oferta firm, które przygotowują zawsze indywidualną propozycje sprzedaży energii elektrycznej. Często jest bardzo podobnie, jednak zawsze są one dopasowane do faktycznego zużycia prądu w domu. Dla Klienta najważniejsze jest aby dobrać najodpowiedniejszą taryfę. Można to zrobić robiąc prosty wywiad, który dotyczy przede wszystkim ilości oraz rodzaju urządzeń elektrycznych. Ważne są także godziny w których jest największe zużycie prądu.

Tańszy Prąd

Sprzedawcy energii elektrycznej, zwykle zapewniają pomoc i wsparcie doradców. Każdy z dostawców „charakteryzuje się”  konkurencyjną ceną, gdzie obsługa klienta zawsze jest priorytetem i bezapelacyjnie na najwyższym poziomie. Przed zmianą dostawcy z reguły istnieją obawy o skomplikowane formalności. Za każdym wszystkie formalności są po stronie nowego dostawcy energii.

Tania energia elektryczna

Na początek, największą korzyścią jest oczywiście oszczędność. Tańsza energia elektryczna z gwarancją stałej ceny przez 3 lata to standard. Elastyczna oferta, również wygląda atrakcyjnie, ponieważ nikt nie lubi wiązać się na długoterminowe umowy. E-faktura także jest stosowana praktycznie w każdej firmie i pozwala obniżyć koszt energii elektrycznej.

Zmiana dostawcy prądu?

Którego dostawcę energii wybrać, skoro w większości oferty wyglądają podobnie?
Przede wszystkim, warto zapoznać się z opiniami. Nie zapominajmy o dodatkowych bonusach jak np. pieniądze czy usługi łączone, ale są to rabaty jednorazowe, dlatego należy sprawdzić czy łatwo jest dodzwonić się np. na infolinie. Czy na stronie jest live chat, czy firma ma rozwiązanie typu elektroniczne biuro Klienta tzw. E-bok. Wszystko to po to aby po podpisaniu umowy nie okazało się że nie mamy nawet z kim zweryfikować ostatniej faktury.

Tańszy Prąd

Aby płacić mniej za energię czyli w skrócie mieć tańszy prąd musimy sprawdzić ilu sprzedawców posiada ofertę w naszej lokalizacji. Często wystarczy wpisanie kodu pocztowego lub sprawdzenie na mapie sprzedawców energii. Aby porównać ceny wpisujemy dane zużycia energii z ostatniego okresu rozliczeniowego lub z całego roku, aby mieć dokładniejsze dane. Na koniec wybieramy interesującą nas ofertę i kontaktujemy się ze sprzedawcą, pozostawiając numer na stronie www, wysyłając maila czy po prostu dzwoniąc na infolinie.

Na stronie Urzędu Regulacji Energetyki umieszczony jest kalkulator gdzie można sprawdzić ceny.

Szukasz taniego prądu sprawdź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *